23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
99.YILINDA BÜYÜK İLGİ VE COŞKUYLA KUTLANDI
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yıl İlçe kutlama programı Gazi Abdurrahman İlkokulu ve Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulunun birlikte hazırlayıp sunduğu program dâhilinde gerçekleşti.
 
Kaymakamlık tören alanında saat 9.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlamaları başladı. Çelenk sunma töreni Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.
 
Saat 10.00’da Kaymakamlık tören alınandaki   etkinliklere, Yalova Vali Yardımcısı Abdurrahman İNAN, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki KOLTUKOĞLU, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR ile ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR yaptılar.
 
Çok renkli ve yoğun ilginin olduğu programda öğrencilerimizce okunan kompozisyon ve şiirlere yer verilirken müzik öğretmeni Mürvet TÜFEKÇİ önderliğinde Çocuk Şarkıları Korosu işitme engelli vatandaşlarımız için şarkılarını işaret diliyle de seslendirdiler.
 
Gazi Abdurrahman İlkokulu ritim grubu çalışmalarıyla büyük ilgi toplarken yine Gazi Abdurrahman İlkokulu Halk Oyunları Ekibi 150 kişilik kadrosuyla tören alanında görsel bir şölen sundu.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İlçemizde düzenlenen ilkokullar arası resim ve ortaokullar kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ve spor müsabakaları sonucu kupa alan voleybol, futbol ve dart branşlarındaki sporculara ödülleri verildi.
 
Programın son bölümünde Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi Trabzon yöresine ait oyunlarıyla yer aldılar. Trabzon yöresine ait oldukça hareketli ve ritmik bir oyun sergileyen öğrencilerimiz tören alanındaki yöresel görselleriyle de büyük ilgi gördüler.
 
Program bitiminde Yalova Vali Yardımcısı Abdurrahman İNAN, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki KOLTUKOĞLU ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR program sunucularını ve programda görev alan idareci ve öğretmenleri tebrik ettiler.
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr