8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN 
 
Kadın olmak onuruyla, şerefiyle, başarılarıyla, emeğiyle hak ettiği değere sahip olmaktır. 8 Mart dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür.
 
Kadının ülke içindeki tüm platformlarda en ön sıralarda varlık göstermesi, toplum içinde kadın ayrımcılığının ve önyargısının önlenmesi uluslararası sahada toplumun saygın bir üyesi olabilmek ve ülkenin gelişmişlik seviyesini belirtmek adına önemli kıstaslardan biri haline gelmiştir.
 
7’den 7’ye Anadolu’dan batıya Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafında hayat süren tüm kadınlarımız merhameti, mücadeleci ruhu ve kudretiyle tarihe mal olmuş günümüzde de tüm kadınlara örnek teşkil etmiştir. Türk toplumunda kadın baş tacı, gönüllerin sultanı ve çalışkanlığıyla, azmiyle de tarihin kahramanıdır.
 
Siyaset, bilim, sanat ve pek çok alanda dünyada başarılara imza atan kadınlarımız, evlerinde ev hanımlığı ve annelik görev ve sorumluluklarını da yerine getirerek toplumun manevi inşasının da en kıymetli yapı taşını oluşturmaktadır.
 
Sadece ülkemizde değil tüm dünyada kadınlarının çalışmalarını saygıyla karşılıyor ve her zaman destekçileri olduğumuzu belirterek tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum.
 
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.
                                                                                                                                                                                                     Çiftlikköy Kaymakamı
                                                                                                           Cengiz KARABULUT
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr