İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN CENGİZ KARABULUT İLÇE OKULLARINI ZİYARET ETTİ
 
 
İlçe Kaymakamımız Sayın Cengiz KARABULUT ilçemiz okullarından Gazi Abdurrahman İlkokulu ve Sultaniye Şehit Baçerettin İlkokulunu ziyaret ettiler. Ziyaretlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir de kendilerine eşlik etti.
 
İlk olarak Gazi Abdurrahman İlkokulunda gerçekleştirilen ziyarette Okul Müdürü Hasan ÇETİN ve Müdür Yardımcısı Sami ERKANAT İlçe Kaymakamı Sayın Cengiz KARABULUT'a bilgi verdiler.
 
İlçe Kaymakamı Sayın Cengiz KARABULUT öğrenci devamsızlıkları, okula vaktinde ve emniyet içerinde gidilip gidilmediği hususunda bilgi alırken, okul binasının yapısıyla ilgili de bilgi aldılar.
 
Okul müdürü ve müdür yardımcısıyla yapılan görüşmede Okul Müdürü Hasan ÇETİN; okulun çok eski bir yapı olması sebebiyle yapılan düzenleme ve iyileştirmelerin fazla görülmediği ve yeni bir bina ihtiyacı talebi olduğunu belirtti.
 
Talep ve görüşleri dinleyen Sayın Cengiz KARABULUT yeni bina talebiyle ilgili olarak şunu söyledi:
 
Yeni bir bina için ilçemizde uygun devlet arazisi olmaması sebebiyle bu tarz taleplerin elbette her zaman gündemde olacağını ve en uygun zaman dilimde de eğitime yeni bir bina kazandırılacağını belirti.
 
Daha sonra ziyaret inşaatı yeni tamamlanan ve öğrencilerin 28/02/2019 tarihi itibariyle taşındıkları Sultaniye Şehit Baçerettin İlkokulunda devam etti. Okul işleyişinde öğretmenler ve öğrenciler adına bir sorun olmadığını ifade eden Sultaniye Şehit Baçerettin Okul Müdürü İmran BİBER okuldaki öğretmen ve öğrencilerle ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi hakkında İlçe Kaymakamı Sayın Cengiz KARABULUT'a bilgi verdiler.
 
İlçe Kaymakamı Sayın Cengiz Karabulut'un sorunların yerinde ve zamanında tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulması hususunda bu tarz ziyaret ve istişarelerin önemli olduğunu belirtmesiyle ziyaret sona erdirildi.
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr