İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN CENGİZ KARABULUT BAŞKANLIĞINDA HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
19.03.2019 tarihinde Çiftlikköy Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyon Toplantısı İlçe Kaymakamı Sayın Cengiz KARABULUT başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile İlçe Sendika Başkanları da yer aldı.
 
İlçe Kaymakamı Sayın Cengiz KARABULUT’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya YAYLA Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonunun gerekçesi ve görevleri,2018-2019 eğitim öğretim yılında açılan kurslar, il ve ilçedeki kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde gerçekleştirilen çalışmalar, okuryazar seferberliği kapsamında açılan 2.okuma yazma kursları, okul hayat olsun proje çalışmaları, yabancılara yönelik açılan kurslar açık lise ve ortaokul öğrenci verileri hakkında sunum yaptılar.
 
İlçe Kaymakamımız Sayın Cengiz KARABULUT toplantıyla ilgili değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi: “İlçemizde eğitim ve öğretim adına yapılan her toplantı ve paylaşım önemlidir. Gerçekleştirilen toplantılarda paylaşılan tespitler, durumlardoğrultusunda gelişime ve iyileştirmeye yönelik hamleler yapılmasında bu veri ve paylaşımlar değerlendirilmektedir. Özellikle çocuk ve gençlerimizde bağımlılık ve obezite ile yapılan mücadelenin çok kıymetli olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız Sayın Cengiz KARABULUT spor, kültürel faaliyetlerin gençlerin boşluklarını en sağlıklı şekilde doldurduğunu ve onları zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırdığını belirtti. Obezite konusunda da farkındalık adına güzel bir etkinlik olan Sağlık Bakanlığı Yalova İl Sağlık Müdürlüğü İle Çiftlikköy Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat kapsamında toplumda fiziksel aktivite alışkanlığının ve farkındalığının arttırılmasına yönelik yürüyüşe bizzat katılacağını ve yüksek katılım beklediğini de belirttiler.
 
İlçede kurs planlamasında kamuoyunun mevcut imkân ve ihtiyaçları tespit edildikten sonra planlamaların yapılması hususunu özellikle vurgulayan İlçe Kaymakamımız Sayın Cengiz KARABULUT her kurumda işaret dilini bilen bir personelin bulunmasının gerekliliğini de belirttiler.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr