KAYMAKAMIMIZ CENGİZ KARABULUT'UN 23 NİSAN MESAJI
 
 
İlçe Kaymakamımız Cengiz KARABULUT Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
İlçe Kaymakamımız Cengiz KARABULUT mesajında şu ifadelere yer verdiler;
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Önderliğinde ve O’nun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesiylemilli iradenin hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99.yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyorum.
 
Vatanın her köşesinin düşman tarafından işgal edilerek esarete mahkûm edilmek istenen milletimizin yokluk, zorluk ve imkânsızlıklar içerisinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde var edilen Millet Meclisimiz milli irade gücünün tüm dünyaya ispatıdır.
23 Nisan 1920 tarihi, milletimiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bağımsızlığını kazanan Türkiye, 99 yılda her alanda büyük kazanımlar elde etmiş gerçekleştirdiği atılımlarla büyük başarılara ulaşmıştır.
 
Geleceğin gençliği ve bu güzel vatanın başarılarının sürekliliğinde kuşkusuz tarihine kültürüne sahip çıkan bugünün çocuklarınıülkesini ve milletini seven, Cumhuriyete sahip çıkan, demokrasiye ve hukuk kurallarına saygılı, onurlu ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek ortak hedefimizdir. Evlatlarımızın üstlendiği sorumluluklarla Türkiye’nin aydınlık yarınlara ulaşmasına öncülük edeceklerine yürekten inanıyorum.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi 23 Nisan 1920Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından, yarının büyükleri çocuklarımıza verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermek adınaçocuklara armağan edilmiştir.Aynı zamanda evrensel platformda da dünya dostluğuna ve kardeşliğine katkıda bulunma gayesi taşıyan 23 Nisan 1923 tüm dünya çocuklarına da armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; bu destansı Meclisin ilelebet payidar olmasını diliyor, bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyorum” .
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr