1-7 MART tarihleri arası Yeşilay haftası olarak ülke genelinde yapılan etkinliklerle kutlandı. YEŞİLAY DERNEĞİ bağımlılıkla mücadelede şubeleriyle işbirliği içinde halka bağımlılık konusunda bilgilendirme yapmakta etkinliklerle de farkındalığı arttırmaktadır.
 
‘Yeşilaycı Olmak İçin, ‘Bir Nedenim Var.’mesajından hareket eden Yeşilay Derneğinin Milli Eğitim camiasındaki yansıması yapılan etkinliklerle hayat buldu.
 
Bu yılki Yeşilay etkinliğinin ilçe programını Ruhsar Aksoy İlkokulu gerçekleştirdi. Yeşilay Haftası nedeniyle Ruhsar Aksoy İlkokulu öğrencileri  “bağımlılık” temalı mektup yazdılar. Bağımlılığın zararları ile ilgili duygu ve düşüncelerini mektupta açıklayan öğrenciler, okul adına özel olarak basılmış olan okul logosunun yer aldığı Posta pulunu kullanarak mektuplarını PTT MOBİL Şube’ye teslim ettiler. 
 
 Gerçekleştirilen etkinliğe katılanİlçe Kaymakamı Sayın Cengiz KARABULUT, “bağımlılık” çağımızın hastalığıdır. Bu faaliyet öğrencilerimizin farkındalık oluşturarak hem ailelerini bağımlılığa karşı uyarmak hem de ilerleyen dönemlerde kendilerinin de bağımlılıkla mücadele etmesi açısından önemlidir ’dediler.
 
Etkinliğe ;Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, PTT Yalova Baş Müdiresi Elif TAN, Yalova İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin ÇİBİR, Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR ve şube müdürü A.Selami ÖZBİLİCİ, Yalova Yeşilay Derneği Başkan Yardımcısı Süleyman ÇELEBİ, PTT Çiftlikköy Merkez Müdiresi Ayten DEMİROĞLU da katılım gösterdi.
 
Programın en fazla ilgi ve dikkat çeken etkinliği öğrencilerin aile bireylerine bağımlılıklarıyla ilgili duygularını dile getirdiği mektuplar oluşturuldu. Farklı aile fertlerine tüm içtenlikleriyle kaleme alınan mektuplardan örnekler program içerisinde bahçede okundu.
 
                            
 
                            
 
Bilinçli ve farkındalığı yüksek bir neslin daha ilkokul sıralarındayken böylesi aktif rol aldığı etkinliklerde bulunmasının da çok kıymetli olduğunu belirtenİlçe Kaymakamımız Sayın CENGİZ KARABULUT etkinlikte emeği geçen okul yönetici ve öğretmenlerini tebrik etti.
 
Kutlama programı 06.03.2019 saat 15.00 ‘da Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezinde Ruhsar Aksoy İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliklerin sunulması ile sona erdi.
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr